שלום,
עד תחילת החודש הייתי מטופלת באופן קבוע בציפרמיל. בתחילת החודש עברתי לציפרלקס אבל זה גורם לי לחבילה אז אני אחזור כנראה לציפרמיל.
היום הייתי אצל נוירולוגית בנוגע למיגרנות שאני חווה כבר כמה חודשים – הן גנטיות במשפחה- והיא רשמה לי ריזלט. בבית המרקחת נאמר לי ששילוב בין שתי התרופות הללו יכול לגרום לתסמונת מסכנת חיים.
מה לעשות? האם באמת מסוכן ליטול ריזלט ביחד עם ציפרלקס או ציפרמיל?
הנוירולוגית יודעת על הרקע הרפואי שלי כמובן.
אשמח לתשובה מהירה
הרופאה הנירולוגית צודקת.
ב- 2006 נתפרסמה אזהרה של רשות התרופות האמריקאית שיש להזהר משילוב שתי התרופות בגלל ששתיהן מעלות חומר הקרוי סרוטונין במוח ושרמתו של זה עולה משני מקורות קיים סכון משמעותי לתופעות לוואי חמורות .
אם כי מספר המקרים שתואר קטן וכיום הסיכון לכך לא נחשב גדול במיוחד עדיין כדאי לא להשתמש בשילוב זה .
רפואה שלמה.
שלום,
לאחר בדיקת ציפ גנטי אובחן בבדיקת cma חסר החופף לתסמונת hnpp
אשמח לדעת על חומרת מחלה זאת,השלכותיה על העתיד הילוד ,האם ניתן לתפקד עם המחלה ?
תודה
על מנת לקבל מענה לשאלתך תצטרכי לבוא למרפאתנו .
טלפון זימון תורים: 03-5771188
שלום רב, אני בת 26 ובמשך חודש שלם נטלתי את התרופה אלפלריד במינון של 0.25 מ״ג ליום.
החלטתי שאני רוצה להפסיק ליטול את התרופה והבנתי שיש להגמל ממנה בהורדת מינון. במשך שבועיים ירדתי למינון של 0.065 (רבע כדור) אני סובלת מבחילות וחוסר שקט.
מה עליי לעשות ? להפסיק לקחת את הכדור ותופעות הלוואי יפסיקו מעצמן ?
אלפרליד היא תרופת הרגעה מקבוצת הבנזודיאזפינים (דומה לוואליום).
קיימת התמכרות לתרופה בשימוש ממושך. אין כל נזק הבפסקת נטילת התרופה. תופעות הלוואי המתוארות צפויות לחלוף תוך מספר ימים.
שלום,
אני מקבל טיפול חדשני נגד גרורות של סרטן ערמונית (לוטיציום-177).
תופעת הלוואי היחידה היא ירידה בייצור כדוריות הדם במוח העצם, ומכאן המוגלובין נמוך 9.5, ברזל נמוך וכו'. התוצאה היא חולשה, ומה שמפריע יותר – הפרעות בקצב הלב. קראתי שזה אופייני לפנציטופניה.
התחלתי לקחת 2 מ"ג ליום של דקסמטזון, וזה חולל פלאים. החולשה נעלמה, הפרעות הקצב נעלמו. אני מרגיש מצוין.
השאלה היא האם שימוש ממושך במינון זה יכול לגרום נזקים? מה לבדוק בכדי לוודא שלא מתפתח נזק סמוי?
(ידוע לי שההפסקה חייבת להיות הדרגתית).
תודה!!!
יש אכן נזקים אפשריים לטיפול ממושך בסטירואידים .
1. השמנת יתר , תיאבון מוגבר , אי שקט פנימי בתחילת הטיפול
2. עליה ברמת הסוכר , בלחץ הדם , נטילת סידן מהעצמות
3. דיכוי חיסוני וסף נמוך לזיהומים . סכנת קטרקט
במצבך הסטירואידים הם עוגן ההצלה שלך .
אני סמוך ובטוח שרופאיך ערים לכל הנ"ל ולכן הם בוודאי ידריכו אותך כיצד להמעיט בתופעות הלוואי .
אתה צודק באשר להפסקת הטיפול שחייב להיעשות בהדרגה עם ירידה איטית מאד במינון עד הפסקת הטיפול ככל שניתן.
לבריאות