שלום רב, אני בת 26 ובמשך חודש שלם נטלתי את התרופה אלפלריד במינון של 0.25 מ״ג ליום.
החלטתי שאני רוצה להפסיק ליטול את התרופה והבנתי שיש להגמל ממנה בהורדת מינון. במשך שבועיים ירדתי למינון של 0.065 (רבע כדור) אני סובלת מבחילות וחוסר שקט.
מה עליי לעשות ? להפסיק לקחת את הכדור ותופעות הלוואי יפסיקו מעצמן ?
אלפרליד היא תרופת הרגעה מקבוצת הבנזודיאזפינים (דומה לוואליום).
קיימת התמכרות לתרופה בשימוש ממושך. אין כל נזק הבפסקת נטילת התרופה. תופעות הלוואי המתוארות צפויות לחלוף תוך מספר ימים.
שלום
מדי פעם נרדמות לי הכפות ידיים בשינה.
בנוסף כאשר אני מפעיל לחץ על הכתפיים (מרים ילד או ילדה)אחרי מספר שניות, יש לי תחושת שריפה ונימול חזקה,
אבקש לדעת לאיזה רופא אני אמור לפנות?
אני רוצה לציין שאני סובל קצת מעודף כולסטרול
תודה ושנה טובה
שלום,
תודה על השאלה והפירוט המדויק של תלונותיך שמאפשר לייעץ לך את הצעד הבא.
אני מציע שתגיע למרפאתנו הנירולוגית לשם בדיקה . אני מניח שישנה בעייה כל שהיא במעבר העצבים לידיים במעברם מן הצוואר ומטה . ניתן יהיה לאמת השערה זו בעזרת בדיקה קלינית ובנוסף בדיקה אלקטרודיאגנוסטית הקרויה אי אם גי , שנוכל לבצע בהמשך במעבדתנו
בברכה שנה טובה
שלום ,
אבא שלי בן 63 , עבר ניתוח סבדוראלי משני צדי הראש כתוצאה מלחץ נוזלי במח , הלחץ שהיה גרם לו לאיבוד מתן שליטה על שתן , בלבול ,חוסר יציבות ועוד , לאחר הניתוח כל התופעות השתפרו באופן ממשי , הנוירוכרורג אשר ניתח את אבי רצה לבצע בדיקת ניקור מותני בכדי להעריך את מצבו.
לצערנו הבדיקה לא צלחה מאחר ומבנה עמוד השדרה לא אפשר זאת (בוצעו 7 נסיונות) עוד באותו היום אבי חזר הביתה עם כאבי תופת נוראיים עד כדי כך שלא יכל ללכת , פתאום אינו יכול לשלוט בשתן ואף מבולבל , היום , שבועיים לאחר הבדיקה הכאבים כמעט עברו ,הבלבולים כמעט עברו , אבל היציבות ברגליים לא טובה והכי גרוע , הוא אינו שולט בשתן , אודה לדעתך בנושא.
קיימות מספר אפשרויות למצב שנוצר:
1. התפליט הסובסבדוראלי חזר תופעה מוכרת
2. יש דמם בחלל שנוצר לאחר הניקוז
3. לא תמיד ישנה השפעה מתמשכת לאחר השפעה ראשונית טובה בגלל סיבות שונות שללא פרטים נוספים על בריאותו הכללית של אביו , סיבת התפליט , כמה זמן היו לאביך סממנים נירלוגיים חולניים עד שהוחלט לנקז כל אלו גורמים שיכולים להשפיע על תוצאות הניתוח הזה.
רפואה שלמה,