אקסטזי תופעות לוואי – לא שווה הנאה של כמה שעות לסבל הזה !

שאלה

שלום וברכה.
הנני בן 36 ולפני מספר ימים ושתיתי חומר מסוג mdma
בכמות של 2 גר'. כמובן שאני לא יכול לפנות לרופא.
אבל מאז אני מרגיש סחרחורת וכמו נפילת מתח בגוף כל כמה דקות. בנוסף כל כמה דקות אני מרגיש כמו זרמים בלשון ובשפתיים. אישתי גם אומרת שאני קופץ ומרעיד את הרגליים מתוך שינה.
בבקשה ממכם צריך עזרה דחוף. איזה בדיקות אני יכול לעשות ?
לא שווה הנאה של כמה שעות לסבל הזה !

iconDoctorRound
פרופ' נתן גדות
מנהל היחידה הנוירולוגית
תשובה

תופעות הלוואי שאתה מתאר הן התופעות המאוחרות לאחר שימוש באקסטזי ומבטאות חרדה מתגברת . ניתן להקל עליך על ידי מתן תרופה כמו ווליום למשל אבל לשם כך עליך לפנות לרופא . כמובן שלא תחזור על המעשה לאור מה שקרה .

עוד שאלות בנושא

שלום רב,
בת 38 יש לי מדי פעם תחושת סחרור שמגיעה מכיוון האוזניים והצוואר ישלי גם כאבי צוואר ולפעמים ראש אחורי. מדי פעם גם ציפצופים באוזניים ותחושת אטימות באוזניים .
יש לציין שאני אלרגית אף סתום כרוני ומטופלת באלטרולט למיגרנות.
ממה זה יכול לנבוע? האם יש קשר בין אוזניים לצוואר?
תודה מראש

iconDoctorRound
פרופ' נתן גדות
מנהל היחידה הנוירולוגית

אין ספק שיש קשר בין מה שאת מתארת למצב בו דרכי הנשימה העליונים נחסמים על רירית תפוחה בשל אלרגיה . זה גורם לכאבי מצח , אוזניים ,גודש דמעות ועוד . הרגשת סחרחורת  ללא שהעולם נע סביבך ואפילו שהוא נע מלווה מצבים כאלו .

לבריאות

שלום.

אבא שלי בן 78 שיהיה בריא. מזה כשנה הוא נוטה לקחת דברים בארועים (כמו אוכל, כלים יין וכו') או לקחת דברים שאנשים שמים בזבל.
אפילו לפעמים לוקח דברים מהבית של הילדים שלו . לפעמים שואל ולוקח ולפעמים לא שואל ולוקח.
זה יוצר מצב ממש ממש לא נעים במיוחד בארועים. כל מה שאנחנו אומרים לו שזה לא מתאים ולא יפה רק מרגיז אותו עוד יותר.
יש לציין שהוא במצב כלכלי טוב וברוך ה' לא חסר לו כלום. הבית שלהם תמיד מלא . כשהוא הולך לשוק, הוא קונה המון אבל יש לו את היצר הזה של לחמוד ולקחת ואנחנו הילדים וכמובן גם אמא שלי לא יודעים איך להתמודד עם המצב המביך הזה.
האם זו הפרעה? זה ניתן לטיפול? בבקשה בבקשה בבקשה עזרתכם הדחופה!!!

תודה רבה

iconDoctorRound
פרופ' נתן גדות
מנהל היחידה הנוירולוגית

שלום

לצערנו זו תופעה ידועה ולא נדירה בקשישים שסובלים מירידה רוחנית ( דמנציה בלשון רפואית ) .

ולעיתים זוהי אחת התופעות המבשרות את התפתחותה .

מכלל מחלות המוח הגורמות לירידה רוחנית השכיחה היא מחלת אלצהיימר . לעיתים יש מצב בו חילוף החומרים בגוף אינו תקין ואז תיקונו קרוב לוודאי יועיל . על מנת לקבוע מהי המחלה ממנה סובל אביך הוא זקוק לבדיקת נירולוג או פסיכוגריאטר. חשוב לעשות זאת מאחר ותופעה כזו כפי שתוארה מצריכה התייחסות מקצועית ובהקדם.נשמח אם תבואו למרפאתנו להיבדק.

רפואה שלמה.

שלום,

אני מקבל טיפול חדשני נגד גרורות של סרטן ערמונית (לוטיציום-177).
תופעת הלוואי היחידה היא ירידה בייצור כדוריות הדם במוח העצם, ומכאן המוגלובין נמוך 9.5, ברזל נמוך וכו'. התוצאה היא חולשה, ומה שמפריע יותר – הפרעות בקצב הלב. קראתי שזה אופייני לפנציטופניה.
התחלתי לקחת 2 מ"ג ליום של דקסמטזון, וזה חולל פלאים. החולשה נעלמה, הפרעות הקצב נעלמו. אני מרגיש מצוין.
השאלה היא האם שימוש ממושך במינון זה יכול לגרום נזקים? מה לבדוק בכדי לוודא שלא מתפתח נזק סמוי?
(ידוע לי שההפסקה חייבת להיות הדרגתית).
תודה!!!

iconDoctorRound
תשובת הצוות הרפואי

יש אכן נזקים אפשריים לטיפול ממושך בסטירואידים .

1. השמנת יתר , תיאבון מוגבר , אי שקט פנימי בתחילת הטיפול

2. עליה ברמת הסוכר , בלחץ הדם , נטילת סידן מהעצמות

3.  דיכוי חיסוני וסף נמוך לזיהומים . סכנת קטרקט

במצבך הסטירואידים הם עוגן ההצלה שלך .

אני סמוך ובטוח שרופאיך ערים לכל הנ"ל ולכן הם בוודאי ידריכו אותך כיצד להמעיט בתופעות הלוואי .

אתה צודק באשר להפסקת הטיפול שחייב להיעשות בהדרגה עם ירידה איטית מאד במינון עד הפסקת הטיפול ככל שניתן.

לבריאות

חיפוש מחלקה או רופא