סחרחורת אחרי עמידה

שאלה

שלום. אני סובלת מסחרחורת כאשר אני עומדת אחרי ישיבה.. או שאני עומדת לזמן ארוך, ועם קצב לב מהיר, וזה כאשר אני עומדת פתאום אני לא רואה כלום לכמה שניות הכל שחור. אני בת 21, גובה 166 משקל 61 .. אז מה הבעיה ?
iconDoctorRound
תשובה
יש לך אירועים של טרום התעלפות שמצריכים ברור רפואי בעיקר שלילת ירידת לחץ דם תנוחתית. פני לרופא המשפחה הוא ידע כיצד להמשיך. בינתיים מציע כי תזדקפי לאט כדי להמעיט אירועים אלו.

עוד שאלות בנושא

שלום,

לפני 17 שנה כשהייתי בת 9 חליתי בגיליאן ברה והייתי מאושפזת בשניידר שלושה שבועות לאחר שהשתחררתי המשכתי לעשות פיזיותרפיה במשך שנה עד שחזרתי לתפקוד מלא והחלמתי מהמחלה. אני רוצה להתחסן לקורונה וראיתי שאחד התסמינים האפשריים מהחיסון זה גיליאן ברה רציתי לדעת אם זה שחליתי בעבר יכול להוות סיכון גבוה יותר שזה יחזור מהחיסון? (הבנתי שיש מקרה אחד בארץ של מישהו שקיבל גיליאן ברה לאחר שחוסן).
ואם חס וחלילה אני אקבל שוב גיליאן ברה מהחיסון האם זה אומר שזה יהפוך להיות כרוני? כשחליתי כשהייתי קטנה הרופאים אמרו שאם זה יחזור במהלך השנה הראשונה מאז שהבראתי זה יהיה כרוני.

רציתי לדעת אם יש לכם מידע על הקשר בין חיסון לקורונה וגיליאן ברה?
האם ידוע על אנשים שהתחסנו שהיה להם בעבר גיליאן ברה והאם החיסון השפיע עליהם?
האם ההמלצה היא להתחסן או שעדיף כרגע לחכות ולא להתחסן?

תודה

iconDoctorRound
אליהו פטריק סורקין

לא להתחסן

פרופ' שלום.
לפני כחצי שנה בני בן ה-12,אובחן כבעל בעיית קשב והוחל מתן ריטלין 20מג.הכדור לא ממש עזר והמינון הועלה ל-30.במהלך תקופה זו,בני התלונן מדי פעם עם יקיצתו שהגוף כואב לו כולל הבטן. הוא המשיך בתרופה למרות התלונות.כרגע היה בחופש חודש מהכדור.בשבוע שעבר הוא חזר ללמוד ואת הכדור נתתי לו מהיום הראשון ללימודים. הבוקר שוב התעורר עם כאבים בכל הגוף לטענתו ולאחר מספר שעות חלף.האם יש קשר בין הכדור לתלונות?אציין שעבר אק"ג למתן התרופב והכל תקין ב"ה.אציין שהיות ויום הלימודים שלו השנה עד 17:15 הרופא נתן לו קונצרטה.

iconDoctorRound
תשובת הצוות הרפואי

אין ספק שמהתיאור שאת מתארת הן תופעות לוואי של התרופה . יש לשקול מחדש את האבחנה לפני שניתן להציע טיפול . נוכל לעשות זאת במרפאתנו.

שלום רב, אני אישה בריאה בד״כ ותוצאות בדיקת מעבדה תקינות. סובלת מסחרחורת כבר הרבה זמן שמופיעה בזמן שינה מלווה בבחילה וצפצופים באוזניים ומרגישה שכל הגוף שלי מסתובב בחלל עם שחור בעיניים. ממה זה נובע ומה הטיפול? תודה
iconDoctorRound
תשובת הצוות הרפואי
התיאור שלך מתאים למצב שקרוי בלשון המדעית וורטיגו  . הצפצופים שתיארת מנחים אותנו להניח שמקורה של הבעייה באוזן הפנימית שלך . על מנת להגיע לאבחנה טובה ומדויקת יותר עליך לפנות לרופא א.א.ג לבדיקה מקפת. במרפאתנו נוכל כמובן להעריך טוב יותר מה ניתן לעשות למענך – נשמח אם תבואו למרפאתנו להיבדק. רפואה שלמה.

חיפוש מחלקה או רופא