כאבי ראש – קלסטר הד אייק (CLUSTER HEADACHE)

שאלה

שלום, אני פונה אליכם בקשר לכאבי ראש שאני סובל מהם במשך מספר שבועות. הכאב מעל גבה שמאלית וזה דומה לדקירות כואבות והסבל רב. זה קורה במשך היום מתמשך מספר שעות ופוחת. זה קורה כל יום מספר פעמים ואני מאד סובל מזה. רופא משפחה נתן לי שני סוגי אנטיביוטיקה שלא עזרו בכלל. חשבו שזה סינוסיטיס ורופא אאג אומר שממש לא סינוסיטיס ושלח אותי חזרה לרופא משפחה. הייתי אצל רופא אחר והוא חושב שזה "קלאסטר הד אייק" ואמר לי לקרוא על זה באינטרנט. חוץ מזה אני גם מטופל בבעיה ביפולר ואני נוטל תרופות שעוזרות לי. הרופא הפנה אותי לפסיכיאטר לבדוק איזה תרופות אוכל ליטול עבור כאבי הראש. האם יש אצלכם מומחה לבעית כאב הראש שממנה אני סובל?
iconDoctorRound
תשובה
כאבי ראש חדשים שאינם חולפים תוך מספר ימים ואשר בדיקת רגילה אינה מגלה את מקורם מחייבים בירור ראשוני על מנת לשלול גורמים שחובה לטפל בהם. אבחנה של סינוסיטיס היא לא רק קלינית אלא חייבת אישור על ידי אנדוסקופיה של הסינוסים או בעזרת CT  של האזור. כמו כן רצוי לבצע  CT של המוח על מנת לשלול סיבות אחרות לכאבי ראש. אם  בדיקת המוח ב CT תקינה אז ורק אז אפשר לחשוב על CLUSTER HEADACHE ולנסות טיפול בחמצן. יש לזכור כי ברוב המכריע של הסובלים מכאבי ראש לא מוצאים סיבה .

עוד שאלות בנושא

שלום,

אני מקבל טיפול חדשני נגד גרורות של סרטן ערמונית (לוטיציום-177).
תופעת הלוואי היחידה היא ירידה בייצור כדוריות הדם במוח העצם, ומכאן המוגלובין נמוך 9.5, ברזל נמוך וכו'. התוצאה היא חולשה, ומה שמפריע יותר – הפרעות בקצב הלב. קראתי שזה אופייני לפנציטופניה.
התחלתי לקחת 2 מ"ג ליום של דקסמטזון, וזה חולל פלאים. החולשה נעלמה, הפרעות הקצב נעלמו. אני מרגיש מצוין.
השאלה היא האם שימוש ממושך במינון זה יכול לגרום נזקים? מה לבדוק בכדי לוודא שלא מתפתח נזק סמוי?
(ידוע לי שההפסקה חייבת להיות הדרגתית).
תודה!!!

iconDoctorRound
תשובת הצוות הרפואי

יש אכן נזקים אפשריים לטיפול ממושך בסטירואידים .

1. השמנת יתר , תיאבון מוגבר , אי שקט פנימי בתחילת הטיפול

2. עליה ברמת הסוכר , בלחץ הדם , נטילת סידן מהעצמות

3.  דיכוי חיסוני וסף נמוך לזיהומים . סכנת קטרקט

במצבך הסטירואידים הם עוגן ההצלה שלך .

אני סמוך ובטוח שרופאיך ערים לכל הנ"ל ולכן הם בוודאי ידריכו אותך כיצד להמעיט בתופעות הלוואי .

אתה צודק באשר להפסקת הטיפול שחייב להיעשות בהדרגה עם ירידה איטית מאד במינון עד הפסקת הטיפול ככל שניתן.

לבריאות

שלום,

בזמן האחרון התחילו אצלי נימולים ברגליים. אח"כ המשיך עיקצוצים בכל הגפיים ובכל הגוף כולל שפתיים . בקצות העניים . לפעמים זרמים בגפיים . ושריפה . לפעמים חולשה וכאבים שבאים והולכים . לפעמים הירדמות של הידיים ביחוד בשינה . כאבי ראש גב ועצם העצה לפעמים. נויולוג בדק . בדיקה גופנית תקין . CT ראש תקין . MRI ראש תקין . מוטרדת מאד מה זה?

iconDoctorRound
פרופ' נתן גדות
מנהל היחידה הנוירולוגית

איני יכול להסביר את תלונותייך על רקע של בעיה נירולוגית מוכרת לי . יתכן מאד שהסממנים שאת מתארת מקורם במתח – חרדה אבל ללא הכרות אתך וללא בדיקתך לא ניתן לענות בביטחון מלא על שאלתך .

שלום,

אני בן 90, לאחר אירועי לב, הכוללות הפרעות קצב.
עברתי אירוע לפני כשבועיים, ובמהלכו הרופא הוסיף לי אמיודקור 5 200 מג. זאת בנוסף ל אליקוויס 2.5 מג * 2, ול קרדילוק 5 מג.
הרופא הנחה אותי להpסיק לקחת מוטיליום, 10 מג * 2, אותו אני לוקח למניעת רה-פלוקס כבר כ 40 שנה
בתגובה חזרה לי מיידית הצרבת וכן רה-פלוקס, ואני סובל.
אני לוקח לנטון 15 מג * 3, ונעזר בסוכריות TAMS זה לא עוזר.
האם יש לכם כיוון לאפשרות אחרת להקלה?

iconDoctorRound
מומחי המרכז הרפואי מעיני הישועה

יכולה להיות אינטראקציה בין מוטיליום לפרוקור. אם חייך אינם חיים מבחינת הפסקת המוטיליום דבר עם הקרדיולוג. יתכן שיוכל להחליף לתרופה אחרת או להפסיק הפרוקור לפי המצב הקליני ושיקוליו.

חיפוש מחלקה או רופא